Інструктивно-методична нарада директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти (ЗДО)

Дата: 10.09.2024 14:14

Фото без опису

10 вересня 2024 року на базі КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Первомайської міської ради відбулась інструктивно-методична нарада директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти.

У ході наради були розглянуті важливі питання, що стосуються організації освітнього процесу в новому навчальному році, а також оновлення законодавства в сфері дошкільної освіти.

Фото без опису

Порядок денний включав наступні теми:

1. Методичні рекомендації на 2024/2025 навчальний рік.
Аліна МАРЧЕНКО, консультант КУ «ЦПРПП», представила методичні рекомендації, які стануть основою для планування і проведення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти. Було акцентовано увагу на ключових змінах та інноваційних підходах у навчанні та вихованні дітей.

2. Закон України «Про дошкільну освіту».
Аліна МАРЧЕНКО детально ознайомила учасників наради з положеннями нового Закону України «Про дошкільну освіту», який вступив у силу в поточному році. Обговорили особливості його застосування та вплив на організацію роботи закладів.

3. Освітній напрям «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі».
Керівники ЗДО №5 Світлана КОФАН  та ЗДО №4 Аліна ЧИСТОПРУДОВА представили свої напрацювання у розвитку сенсорно-пізнавальної компетентності у дітей. Вони поділилися досвідом використання предметно-практичних, технологічних, логіко-математичних та дослідницьких методик.

4. Реалізація освітніх проєктів.
Керівники ЗДО №10 Людмила МІКУЛІНА та ЗДО №17 Іраїда КОЛОВАНОВА розповіли про успішну реалізацію освітніх проєктів у своїх закладах, що сприяли підвищенню якості освіти та розвитку дітей.

5. Про затвердження мережі та стан охоплення освітою дітей дошкільного віку.
Аліна МАРЧЕНКО поінформувала про стан охоплення освітою дітей дошкільного віку в громаді, а також про затвердження мережі закладів.

6. Про організацію роботи щодо наповнення та оновлення матеріалів на сайтах закладів дошкільної освіти.
Особливу увагу було приділено питанню підтримки та актуалізації інформаційного наповнення на офіційних веб-сайтах ЗДО. Аліна МАРЧЕНКО надала рекомендації щодо вдосконалення цього процесу, наголосивши на важливості доступності та актуальності інформації для батьків та громадськості.

Засідання стало важливим етапом підготовки до нового навчального року, на якому було окреслено основні напрямки роботи та визначено ключові завдання, що постануть перед педагогічними колективами закладів дошкільної освіти.