Загальна інформація про стан освіти Первомайської міської територіальної громади

Фото без опису

В 2023 році продовжується реалізація заходів, передбачених державними та регіональними програмами. У 2023/2024 навчальному році мережа закладів освіти Первомайської громади нараховує 17 закладів: функціонують 5 закладів загальної середньої освіти, 7 закладів дошкільної освіти, 2 заклади позашкільної освіти (Будинок дитячої та юнацької творчості і Первомайська дитячо-юнацька спортивна школа), Первомайський міжшкільний ресурсний центр, «Інклюзивно-ресурсний центр», «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

У ліцеях за мережею навчаються 3079 учнів в 124 класах, у т.ч. у 10-12 класах вечірньої (заочної) форми навчання при виправній колонії №117 навчаються 49 учнів на базі Первомайського ліцею №3 «Успіх».

Дошкільною освітою охоплено 770 дітей дошкільного віку. Всіма формами дошкільної освіти було охоплено 78% дітей у віці від 3 до 6(7); охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою складало 92%. Черги на влаштування дітей в заклади дошкільної освіти немає.

У Будинку дитячої та юнацької творчості в гуртках (групах) художньо-естетичного, натуралістичного, декоративно-прикладного, туристсько-краєзнавчого і інших напрямів навчаються 970 гуртківців; секціями (групами) відділень футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, художньої гімнастики, боксу та пауерліфтингу ДЮСШ охоплено 565 учнів. Всього позашкільну освіту здобувають 1449 дітей і підлітків. Мережа груп (гуртків) і кількість вихованців в закладах позашкільної освіти збільшилась.

У міжшкільному ресурсному центрі 250 учнів 10-11-х класів закладів освіти проходять підготовку за професіями «Водій автотранспортних засобів» (категорія «С»1), «Водій автотранспортних засобів (категорія «В»), навчання з курсу «Основи водійської справи».

У навчальному році усі заклади дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти були повністю забезпечені педагогічними кадрами. В ліцеях громади всі навчальні предмети викладаються.

Показники розвитку галузі освіта
Показники Одиниця виміру 2023 рік 2024 рік
очікуване прогноз

Кількість закладів дошкільної освіти

одиниць

Чисельність дітей в закладах дошкільної освіти

осіб

Кількість закладів загальної середньої освіти

Чисельність у них учнів

осіб

Кількість працівників у закладах освіти

в т.ч. вчителів

осіб

Кількість класів-комплектів (денні школи)

одиниць

Кількість комп’ютерів у загальноосвітніх школах

одиниць

Кількість дітей та молоді, що займаються у ДЮСШ

Пріоритетні завдання:

• створення умов для упровадження та розвитку Концепції реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»;
  • удосконалення та розвиток мережі закладів освіти;
  • забезпечення підвищення якості освіти, оновлення змісту й осучаснення технологій навчання, у т. ч. дистанційного;
  • впровадження та розвиток інклюзивної освіти у закладах освіти;
  • підтримка учнівської обдарованої молоді;
  • покращення матеріально-технічної бази закладів освіти за рахунок усіх джерел фінансування;
  • реалізація енергозберігаючих заходів по закладам освіти.